İletişim : +90 (212) 219 7555

Proje Yönetim Metodolojimiz

Simternet, projelerinizi planladığı süre ve bütçelerle teslim eder…

Özel yazılım dünyasında proje yönetimi, MoSCoW prensibi (M-Must, S-Should, C-Could, W-Would) olarak bilinen ve proje başlangıcında kapsamı belirlerken işin “olmazsa olmazları” ve “olursa iyi olurları” arasındaki taleplerin müşteri ve geliştirici arasındaki tarifi olarak kabul edilebilir. Her ne kadar çok iyi tarif edilmiş bir kapsam da olsa, her iki tarafın da %100 mutlu olduğu bir proje kapanışı çok nadirdir. Hatta proje planlarının tutulmamak üzere yapıldığını söyleyen proje yöneticisi gurularına da rastlamak mümkündür.

Simternet, uzun yıllar IT yöneticiliği yapmış birçok deneyimli yöneticiden; “Şimdiye kadar planlandığı gibi biten ilk projemizi sizinle yaptım” geri bildirimlerini almış ve bunun haklı gururunu taşımaktadır. Simternet’in projeleri, planladığı sürelerde ve bütçelerde tamamlanır.

Simternet proje yöneticileri, proje analizi aşamasından sonra hazırladığı kapsam dokümanını müşterisi ile paylaştığında, proje ile ilgili bütün teknolojik zorlukları, olası değişiklik taleplerini göz önüne alır ve bu zorlukların planlarını değiştiremeyecek şekilde önlemleri alarak, öncesinde çözüme kavuşturur. Proje geliştirme süreci Çevik (Agile) yöntemlerle ve haftalık hızlı koşularla (sprint) planlanarak, Jira ve Project Server uygulamaları üzerinden takip edilir. Anlık, günlük ve haftalık ilerleme raporları müşteri ile paylaşılır. Müşteriden beklentiler ve müşteri tarafında varsa bekleyen işler hatırlatılır. Proje kapanışı sonrasında da, bakım süreci sözleşmede belirlenen SLA kapsamında devam eder.

Simternet, uzun soluklu işbirliği yapabileceğiniz, 20. yaşını kutlamak üzere olan bir şirkettir.

Proje Yönetimi Proje geliştirme süreci Çevik (Agile) yöntemlerle ve haftalık hızlı koşularla (sprint) planlanarak, Jira ve Project Server uygulamaları üzerinden takip edilir.